Jakie książki i w jakiej formie czyta współczesna młodzież?

ksiazki-dla-mlodziezy

Rozwój technologii jest nieunikniony. Wszechobecne komputery i smartfony sprawiają, że dużo ludzi rezygnuje z innych aktywności na rzecz spędzania czasu przed monitorem. Są jednak takie osoby, które wciąż nie stronią od tradycyjnych, papierowych książek. Należą do nich również i młodzi ludzie.

Młode osoby z książką na kolanach wciąż są widywane w środkach komunikacji zbiorowej. I choć stanowią one mniejszość wśród osób, wpatrzonych w ekrany, to między innymi dzięki nim księgarnie mają szanse przetrwać jeszcze długie lata na rynku. Obecnie wielu autorów, zarówno w kraju, jak i za granicą, tworzy książki dla młodzieży (tutaj). Jednym z najchętniej czytanych gatunków jest fantasy. Polska fantastyka ma wielu zwolenników, a kolejne książki z popularnych serii ukazują się cyklicznie. Młodzież chętnie sięga po ten rodzaj literatury.

W bibliotekach czy księgarniach całe regały poświęcone są książkom dla młodzieży. Poza fantastyką, znajdują się tam powieści przygodowe, relacje podróżnicze czy książki obyczajowe o życiu i problemach nastolatków. Dla osób, które skłaniają się ku nowszym metodom czytania, w sieci dostępne są liczne e-booki, które można pobrać na swoje urządzenie. Każda forma czytania jest dobra i rozwojowa.